Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. a 9. otázka z knížky 1000 dívčích otázek

23. 11. 2008

Pomůže trvalá ondulace proti mastným vlasům?

Hormonový chaos, který v těle vyvolává puberta, se může projevit také na tvých vlasech. Kvůli vysoké produkci kožního mazu jsou sice vlasy těžké a slepené, ale i ta nejšetrnější trvalá vlasy vysuší. Proto není nutné, abys svůj problém řešila hend pomocí chemického biče. Postačí, když si budeš své vlasy pravidelně mýt speciálním šamponem. V takovém případě jsou velmi praktické krátké a slušivé jednoduché účesy, neboť bys měla vlasy po umytí co možná nejméňe fénovat.

Také důležité, abys udržovala v čistotě své ,,nářadíčko", abys opět kartáči a hřebeny nezanesla do svých čistě umytých vlasů, starou mastnotu. Máš-li opravdu hodně mastné vlasy, měla bys také častěji než obvykle měnit tvůj povlak na polštáři.

 

Co mohu udělat pro to, aby se mé vlas leskly?

Čím větší je struktura každého jednotlivého vlasu hladší, zdravější a nepoškozená, tím lépe se od něj odráží světlo. Základní podmínkou pro pěkný lesk je tedy především správná péče. Zdravé vlasy můžeš mýt každý den, jestliže bůdeš používat jemný šampon. Mokré vlasy jsou vysoce citlivé. Nikdy jindy nejsou tak zranitelné jako v tomto stavu, proto je v žádném případě nesmíš sušit učníkem, kterým prudce přejíždíš po hlavě. Nanejvýš je můžeš jemně vymačkat. Nikdy je také mokré nerozčesávej kartáčem, používej raději hřeben s řídkými zuby. Díky důkladnému opláchnutí se vlasy lépe rozčesávají a jejich povrchová vrstva se opět uzavře. Levnou a účinnou kúrou na zvýšení lesku je použití ovocného octa. Jednoduše přidáš 2 polévkové lžíce do vody, se kterou pak na závěr vlasy opláchneš. Rovněž i troška citronové šťávy dodá tvým vlasům lesk. Také dej pozor na horký vzduch z fénu. Budeš-li sušit opatrně a pomalu, budou za to působit více leskle a zdravě. To, že si vlasy pročešeš 100 x denně a tím že budou lesklejší, je absolutní pohádka, neboť budeš-li je tímto způsobem trápit, akorát tak zaktivuješ mazové žlázy a každým pohybem kartáče rozneseš maz znovu do všech vlasů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.........

(Anko Mitarashi, 24. 11. 2008 16:34)

díky ^_^
ale nepotřebuju pomoct =)

GRRRR

(lenka, 24. 11. 2008 15:47)

Sorry ale nemam rada taketo reklamy!!!

E-mail

(Lili_Diamond, 23. 11. 2008 22:32)

Ahojky pls napis mi na e-mail :) psycho_doll@azet.sk odpoved k tym vlasom :) dakujeem

http://www.diegitka.blog.cz/

(Diegitka, 23. 11. 2008 21:35)

Ahoj,já zatím žádný problém nemám,ale máš to tu pěkný.

www.vanesahudgens0.blog.cz

(Míša, 23. 11. 2008 21:01)

ahojký jj budu ráda odepiš na blog páá