Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. otázka z knížky 1000 dívčích otázek

23. 11. 2008

Smím obelhat rodiče, abych tím předešla hádce?

V zásadě jsou lži vždy špatným prostředkem, jak se vyhnout potížím. Jakmile jsi přistižena při podvádění vyvoláš tím větší rozladění, protože tím porušuješ vzájemný vztah důvěry. Ke lhaní tě to svádí v tom případě, když se chceš vymlouvat nebo když chceš udělat něco, o čem víš, že s tím rodiče zaručeně nebudou souhlasit. V obou případech je katastrofa se lhaním o hodně pravděpodobnější. podvody mají tu hloupou vlastnost, že v 99 procentech jsou odhaleny v tom nejnevhodnějším okamžiku.

V zásadě existují jenom dvě opravdové omluvy pro dovolenou lež. V prvém případě bys pravdou ranila někoho, na kom ti velice záleží, v druhém případě by pravda způsobila více škody než podvádění. Je libo příklady?

Podle tvého názoru jsou nové šaty tvé matky trefou úplně vedle. Tuto pravdu ona ale zaručeně neocení. Radši uslyší ,,Ta barva ti sluší!"

Přítelkyně tvého bratra chce vědět, kde bratr vězí. Radši řekni, že nevíš, i když jsi věděla, že je pryč s jinou dívkou. V tomto případě je to on, komu přísluší vysvětlit situaci, ne ty.

Přesto bys měla i tímto způsobem ,,opravování" pravdy zacházet nanejvýš opatrně. Když rodiče nebo přátelé příjdou na to, že jsi více než jedenkrát řekla nepravdu, budou obecně pochybovat o všem, co řekneš. To je situace, kdy v tom  vězíš až po uši.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

BLOG

(JKNJ, 23. 11. 2008 21:23)

taky máš super blog a ta reklama nevadíwww.jknj.blog.cz