Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. otázka z knížky 1000 dívčích otázek

22. 11. 2008

Proč rodiče tvrdí, že se mnou bývá v poslední době těžké pořízení ?

Je logické, že při takovém množství tělesných změn v pubertě je pro psychiku i duši velmi těžké udržet dosavdaní rovnováhu. Lítáš z extrému do extrému, už se vůbec nevyznáš ve vlastních náladách a toužíš po něžnosti a porozumění, zatímco jsi ve stejnou dobu tak nerudná a nesnášenlivá, jako jsi nikdy předtím nebyla.

Tato doba není lehká ani pro tebe ani pro tvou rodinu. Sourozenci, rodiče, všichni trpí neustálými rozbroji, hádkami a přibouchnutými dveřmi.

Ale tímhle testem střetu musí projít všichni. V pubertě se ztříkáš obvyklé role dítěte jako osobnost se začínáš orientovat zcela jinak. Rodina už pro tebe není absolutním středobodem světe. Hledáš jiné vzory, shledáváš jiné módy lepšími a bouříš  se proti starým normám. Rodiče musí toto vše akceptovat, i když leckdy s tvými novými vzory nesouhlasí a myslí si, že to s poskytnutou samostatností trochu přeháníš.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Uvidíme:p

(Marlen, 23. 11. 2008 12:07)

Určitě to budu číst!:)jelikož je v tý knížce plno zajímavejch věciček,ráda si je přečtu.Moje spolumajitelka blogu maugli_s má tu knížku taky.Musím se s ní samozdřejmě poradit jestli chce abysme byli SB...já ale vřím a doufám že bude souhlasit.Každopádně sem budu určitě chodit!!!

Hodně štěstí!!!

(Marlen, 23. 11. 2008 11:01)

je to odvaha přepsat tu celu knížku...mno asi tě baví psát:D....Tyjo to by mě ffakt neba a neměla bych na to nervy..Tk držim palečky ať vydržíš...Moj blog je www.marleeens.blog.cz