Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. monolog z knížky 1000 dívčích otázek

20. 12. 2008

Přitom TY jsi obětí, které se přihodila zlá věc. Oběť, která je vystavena tomu nejhoršímu tlaku a která musí mluvit o  těch nejhroznějších věcech, které zažila. Nedbej na řeči, že za to všechno stejně můžeš TY, protože jsi vše vyprovokovala. Výčitka typu: „Přiznej, že se ti to líbilo!", je obvyklou sprosťárnou, kterou si musí vyslechnout většina obětí. Na tobě je, abys sama tento příšerný zážitek psychicky zpracovala. Pokud nenajdeš v rodině blízkého člověka - mimo jiné například proto, že máš strach, že ti to nebude věřit nebo že snad dokonce pachatel pochází z okruhu rodiny, pak se obrať na „Dětskou linku bezpečí" nebo na jiné kontaktní telefony nabízející pomoc. O všem si můžeš také pohovořit s lékařem, kterému důvěřuješ.

V žádném případě všakl nemlč. V adresáři na konci této knihy nebo v místním telefonním seznamu najdeš telefonní čísla organizací, které ti pomohou.

Pokud došlo nejen k obtěžování, ale i k znásilnění, je zvláště důležité dbát na to, abys v prvém okamžiku naprostého šoku nezničila potřebné důkazy. Vždyť zbytky spermatu mohou pachatele usvědčit ! Nesprchuj se, ale ihned odejdi do nemocnice nebo popros rodiče či jinou dospělou osobu, aby tě tam doprovodila. Podrobné gynekologické vyšetření přesně určí, zda jsi zraněná a jak je  ti dále možno pomoci. V závěru lékařského ošetření zřejmě dostaneš antikoncepční pilulku „poté", aby ten strašný zážitek zůstal bez náslédků.

Další cesta by měla neodkladně vést na policii. Neměj z toho strach ! Dnes je tomu tak, že skoro na každé policejní stanici jsou policistky, které na základě speciálního proškolení vědí, jak mají hovořit s dívkou nebo ženou, která byla znásilněna. Policie ale potřebuje tvoji pomoc, aby ten, kdo ti ublížil, byl nalezen a potrestán. Abys zvládla prožitý psychycký šok, měla by ses obrátit na výše uvedené poradny. Tam ti doporučí speciální terapii, která ti pomůže rychleji zpracovat hrůzný zážitek. Jen tak mohou časem zmizet jizvy na duši, které jsi utpěla.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář