Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. otázka z knížky 1000 dívčích otázek

3. 12. 2008

Proč se teď hádám se svojí matkou?

Až do začátku puberty pro tebe byla matka ženou, která všechno uměla. Rozhodovala o tvém životě a její souhlas byl pro tebe tak důležitý, že jsi ji zcela nevinně v mnoha věcech napobodovala. Teď ale postupně  zjišťuješ,že ona není žádná kouzelnice, nýbrž úplně normální člověk. Neumí konat zázraky a má chyby stejně jako každý jiný. To ti přináší zklamání.

Toto zklamání způsobuje, že začínáš matku kritizovat.  Bereš v potaz její způsob života, její způsob řešení problémů je podle tebe úplně nemožný a ty chceš jít svojí vlastní cestou. Je zcela samozřejmé, že v této situaci dochází k třenicím.

Také pro matku není jednoduché vyrovnat se se situací, kdy už pro tebe není idolem a vzorem. proto může být citlivá, pokud na ní „zaútočíš" přímo. Je to výzva pro vás obě. Výzva vaší schopnosti tolerance, humoru a lásce, která vás obě převede přes všechna nebezpečná úskalí. Poté, až ke konci pubertálního období nalezneš své sebevědomí a svoji pozici dospělé ženy, pak možná zjistíš, že i matka zaujala v tvém životě nové místo. Často takové místo, které přísluší zkušenější a důvěrné přítelkyni, se kterou můžeš opět po dlouhé době mluvit o všem!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář