Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. otázka z knížky 1000 dívčích otázek

1. 12. 2008

Proč smí mladší sestra jednoduše všechno?

Sourozenci mohou představovat docela slušnou porci soli v rodinné polívce. V zásadě platí, že musíte najít cestu, jak spolu vyjít. Čím jasnější jsou proto rodinná pravidla, tím menší je pravděpodobnost války. To znamená: pomocné práce v domácnosti, čas spánku, kapesné a mnoho dalších věcí by mělo být na chlup přesně rozděleno a až do detailu vyřešeno, aby nedocházelo ke zbytečným diskuzím.

Také pokoje ostatních členů rodiny, jejich osobní předměty a kohoutky by měl každý respektovat jako „tabu". To je první krok k ideální situaci, kdy vládne oboustranná tolerance, fair play a humor. Jestliže se někdo ze vzdoru nebo proto, že musí být vždy v právu, prohřeší proti těmto pravidlům, je - stejně jako v politice - lepší vyjednávání než vyhlášení války. Role prostředníka se zhostí osoba, které obě strany důvěřují. Sousedka, příbuzná, babička, zkrátka někdo, jehož rozsudek na konci budou obě strany respektovat.

Tato prostřednice přezkoumá v konkrétním případě, nakolik má tvoje mladší sestra opravdu vždy nos nahoru, a promluví o tom posléze s tvými rodiči. Když budou tvá tvrzení odpovídat skutečnosti, určitě se dospělí postarají o více spravedlnosti.

Možná jsi zrovna v této chvíli přecitlivělá, protože si připadáš osamocená a ztracená. Ve svém „bluesovém" stavu vidíš pouze, že mladší jsou na tom lépe. V takové náladě není člověk už obvykle schopen registrovat pozitivní signály ostatních lidí. Jestliže chceš se svojí mladší sestřičkou vycházet, musíš také „vyslat" pár impulsů dobré nálady..

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.katk369.blog.cz

(Kapča sb ♥, 1. 12. 2008 21:52)

obchazim SB