Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. otázka z knížky 1000 dívčích otázek

27. 11. 2008

Jsou pro mě rodinné výlety povinností?

Pro soužití v rodinném společenství platí určitá pravidla, která pomáhají vyhnout se hádkám a udržují problémy v mezích. V zásadě vychází vždy vše z rozumného kompromisu, při kterém obě strany trochu ustoupí a shodnou se na neutrálním středu. Co se týká tématu rodinný výlet, mohli byste se možná shodnout na tom, že se nebude konat každou druhou neděli, ale také ne pouze dvakrát do roka.

Tvé přání samostatnosti způsobuje, bys chtěla rozhodovat sama, jak budeš trávit víkendy. Pokud nebudeš hned od začátku tvrdošíjně trvat na svém, máš nejlepší šance, vysvětlit v klidném rozhovoru své zájmy a být vyslyšena. Pro tvé rodiče není také zaručeně žádným potěšením mít na vlečném laně neustále mrzutou dceru.

Také se zamysli nad tím, proč rodiče trvají na tom, abys byla stále všude s nimi. Je možné, že jim dělá starost, když vyrazíš sama s přáteli. Neznají tvé přátele nebo je kritizují? V tom případě by ses měla možná postarat o to, aby tvé parta nezůstala pro rodiče velkou neznámou. Pokud se ti podaří rodičům vysvětlit, že mohou tobě a tvým přátelům důvěřovat, určitě jim bude připadat lehčí, dát ti do budoucnocsti více volnosti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář